Obowiązkowa lektura dla fanów serii fabularnej gry RPG Gothic autorstwa firmy Piranha Bytes. W grze przedstawiony jest świat z Gothica 1. Cofamy się w czasie mniej więcej 2 dni przed rozpoczęciem oryginalnej fabuły tzn. przed zrzuceniem do Górniczej Doliny bezimiennego. Świat opisany jest na wzór gry. Fabuła jest oryginalna nie mniej jednak ściśle powiązana z pierwowzorem.

Czym jest gra paragrafowa? Jest to opowiadanie, w którym czytelnik decyduje o dalszych losach tzn. ma możliwość wyboru co robić dalej. Przykładowo dochodząc do wejścia jaskini może wybrać opcję wśród np. trzech paragrafów. 1. Wejść od razu do środka, 2. Przyglądnąć się wejściu, 3. Udać się dalej i ominąć jaskinie. Daje to możliwość przeczytania książki wielokrotnie za każdym razem w inny sposób. Opowiadanie to wzbogacone jest o walkę, handel itp. gdzie używamy kostki do gry, w ten sposób opowiadanie otrzymuje miano gry.

Na dzień dzisiejszy napisanych mam 134 paragrafów i mam nadzieje kiedyś to dokończyć. Jeśli jesteś zainteresowany dokończeniem projektu zapraszam do kontaktu mailowego. Bardzo chętnie skorzystam z pomocy i przeczytam każdą propozycję tak byśmy mogli w dwójkę opublikować grę wspólnie pod nią się podpisując. Czekam na propozycję 😉

Wersja do druku (pdf): Górnicza Dolina

Wersja HTML: Górnicza Dolina (Aktualnie jest wprowadzonych kilka paragrafów).

2015 – 2017 r.

Może zaciekawić Cię również...